Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Koupě nemovitosti

 

Koupě nemovitosti v Itálii

Průběh koupě nemovitosti v Itálii probíhá trochu odlišně od zvyklostí v České republice. Po výběru nemovitosti, kterou chcete koupit, můžete uzavřít buď rovnou kupní smlouvu nebo rezervační smlouvu. V případě uzavření rezervační smlouvy (tzv. compromesso) platíte rezervační poplatek 10 až 30% z kupní ceny nemovitosti. Pokud od koupě odstoupíte, záloha propadá ve prospěch prodávajícího. Pokud od prodeje odstoupí druhá strana, tak prodávající uhradí dvounásobek rezervačního poplatku.

Rellox zařizuje pro klienty italské daňové číslo a korespondenční adresu. Italský notář připravuje, ve spolupráci s Relloxem, většinu podkladů a ručí za bezchybně provedený převod vlastnictví nemovitosti, včetně ověření vlastníků nemovitostí, zástavních práv atd. Veškeré smlouvy se uzavírají v italštině. Rellox zajišťuje překlady a v případě potřeby také soudní tlumočníky při podpisu kupní smlouvy v Itálii.

Kupující hradí daně spojené s koupí, respektive převodem vlastnictví nemovitosti, ve výši cca 11% z tabulkové hodnoty nemovitosti podle zapsaní na tamním stavebním úřadě. Tato tabulková hodnota je nižší než reálná kupní cena. V případě koupě nové nemovitosti hradí kupující namísto převodové daně DPH (standardně ve výši 10%). Poplatek notáře je běžně ve výši cca 2-3% z kupní ceny. Vlastnictví nemovitosti přechází na nového majitele okamžikem podpisu kupní smlouvy. V ten moment by již měla být uhrazena kupní částka a související daně a poplatky.

V Itálii platí vlastník také roční daň z nemovitosti (ICI). Jedná se o tabulkovou cenu, která ovšem není vysoká, pohybuje se v závislosti na typu nemovitosti v řádech set eur ročně. Poplatky za služby (voda, elektřina, plyn, odvoz odpadu) nejsou vysoké - opět pouze v řádu set eur ročně.

 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další weby specializované na reality v jednotlivých zemích, ve kterých si můžete koupit nemovitosti u moře: Nemovitosti Francie | Nemovitosti Španělsko | Reality Chorvatsko | Nemovitosti Itálie | Navšívít můžete i další stránky specializované zejména na reality v Alpách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti a reality Rakousko | Nebo si nejprve přečtěte více informací o tom, jakým způsobem koupě reality v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení